Artimiausius du mėnesius Lietuvoje papildomai bus apie 5 tūkst. sąjungininkų karių – vadas

papildomaiArtimiausius du mėnesius į Lietuvą papildomai atvyks apie 5 tūkst. sąjungininkų karių, sako Lietuvos kariuomenės vadas.

„Per balandžio–gegužės mėnesius turėsime čia labai daug NATO sąjungininkų, iš viso turėsime 5 tūkst. sąjungininkų papildomai“, – pirmadienį Pabradėje sakė Valdemaras Rupšys.

Jis pabrėžė, kad sąjungininkų kariai atvyks ne nuolatiniam dislokavimui, o pratyboms.

„Tai bus eilė pratybų, nėra taip, kad dislokavimas ir buvimas čia (...) Tai pratybų ciklas, kuris rodo mūsų pasirengimą ir rodo atgrasymą. Mes vykdome atgrasymą per pratybas“, – teigė generolas leitenantas.

Anot jo, Lietuva artimiausią mėnesį bus pasirengusi priimti trigubai daugiau sąjungininkų karių negu dabar yra.

„Jeigu mes dabar esame priėmę labai didelę NATO bataliono kovinę grupę, esame priėmę amerikiečių tankų batalioną, sustiprintą atitinkamais artilerijos ir oro gynybos pajėgumais, iki balandžio pabaigos dar galime du kartus tokių vienetų priimti“, – tvirtino kariuomenės vadas.

Pasak V. Rupšio, tai yra reakcija į Rusijos karinę invaziją Ukrainoje.

Kariuomenės vadas teigė, kad numatytos vidutinio nuotolinio gynybos priemonės, sudaromi planai daugiau dėmesio skirti oro gynybai, užtikrinti buvimą jūroje, ore.

„Jeigu keistųsi situacija, pagal situaciją bus dislokuojami ir sausumos pajėgų vienetai į Lietuvą arba į kitą valstybę“, – teigė jis.

V. Rupšys sakė, kad ilgalaikėje perspektyvoje siekiama, jog Lietuvoje būtų nuolat dislokuotas brigados dydžio karinis vienetas.

„Siekiame, kad būtų nuolat dislokuotas brigados dydžio vienetas, kad būtų dislokuoti ir įgalinti oro gynybos sistemos ir pajėgumai Lietuvoje, ir būtų valdymo, vadovavimo sistema užtikrinta, kad galėtume laiku priimti sprendimus – ne tik atgrasyti, bet ir užtikrinti gynybą“, – kalbėjo kariuomenės vadas.

Dabar Lietuvoje dislokuota apie 3,5 tūkst. sąjungininkų karių.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode