Nukentėjo nepilnametė, važiavusi per pėsčiųjų perėją elektriniu paspirtuku

Kovo 22 dieną, pirmadienį, pirminiais duomenimis, 7-iuose eismo įvykiuose sužeiti 9 žmonės. Nukentėjo automobilių vairuotojai, keleiviai (1 viešojo transporto), elektriniu paspirtuku per pėsčiųjų perėją važiavusi nepilnametė, tarnybines pareigas atlikdama policijos pareigūnė. 2-uose įvykiuose (Kauno ir Utenos r.) nukentėjo po 2 žmones. Transporto priemonių susidūrimų – 5 atvejai. Esant šlapiai kelio dangai – 2 eismo įvykiai. Miestuose – 4 įvykiai (Vilniuje, Kaune, Marijampolėje).

Kaune 2-uose įvykiuose sužeisti 2 žmonės. Popietę, Vaidoto gatvėje, 27 metų vyras automobiliu „Volvo S60“ išvažiuodamas iš šalutinio kelio nepraleido pagrindiniu keliu važiavusių automobilių „Opel Zafira“ (61 metų vairuotojas) ir „VW Passat“ (18 metų vairuotojas) ir su jais susidūrė. Į ligoninę nuvežta nukentėjusi „Opelio“ 64 metų keleivė.

Trečią po pietų, Kaune, Baterijos plento ir Vaidoto gatvės sankryžoje, 48 metų vyro vairuojamas automobilis „BMW X5“ kliudė tarnybos metu (braižė kito eismo įvykio vietos, apsaugotos tarnybinių automobilių su įjungtais mėlynos ir raudonos spalvos švyturėliais, aptvertos įspėjamaisiais kūgiais, planą) policijos pareigūnę, kuri dėvėjo ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Nukentėjusi 25 metų pareigūnė nuvežta į ligoninę (paskirtas ambulatorinis gydymas).

Pavakarę, Marijampolėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, elektriniu paspirtuku per pėsčiųjų perėją važiavusi nepilnametė atsitrenkė į BMW markės automobilį, vairuojamą 43 metų vyro. Sužeista 12 metų mergaitė paguldyta į ligoninę.

Prieš šeštą vakaro, sningant, Vilniuje, Ukmergės gatvėje, miesto maršrutiniame autobuse (63 metų vairuotojas) pargriuvo ir susižeidė 62 metų moteris.

Po vidurdienio, Kauno rajone, Ginėnų kaime, kelyje Vilijampolė–Žeimiai–Šėta, automobilis „Toyota Yaris“, vairuojamas 20 metų merginos, sankryžoje sukdamas į kairę, nedavė kelio lygiareikšmiu keliu priešinga kryptimi tiesiai važiavusiam automobiliui „VW Passat“, vairuojamam 37-erių moters, ir su juo susidūrė. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežtos abi vairuotojos.

Popietę, Utenos rajone, Utenos pietrytiniame aplinkkelyje, krovininio automobilio „Mercedes-Benz Sprinter“ (iki 3,5 t) 60 metų vairuotojas, pirminiais duomenimis, nepastebėjo priekyje sustojusio automobilio „Volvo S60“, kurio vairuotojas ketino sankryžoje sukti į kairę, ir į jį atsitrenkė. Nuo smūgio „Volvo“ kliudė priešpriešiais važiavusio automobilio „Fiat“ galinę dalį. Per eismo įvykį nukentėjo automobilio „Volvo“ 22 metų vairuotojas (paguldytas į ligoninę) ir kartu važiavusi 17 metų keleivė. Įvykio metu apgadintas kelio ženklas.

Vakare, po šeštos, Trakų rajone, Rykantų kaime, kelio Trakai–Rykantai vingyje vairuojamo krovininio automobilio „MAN TGS“ nesuvaldė 60 metų vyras. Vilkiko puspriekabė nuvirto ant šono, o nuo jos nukritęs metalinis konteineris atsitrenkė į priešpriešiais važiavusį automobilį „Toyota Aygo“. Sužeista ir į ligoninę paguldyta lengvojo automobilio 24 metų vairuotoja.

Pirminiais duomenimis, per parą – 43 eismo įvykiai, dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 3 įvykiai (Vilniuje, Kaune, Prienų r. (Gražučių k.)). 13 atvejų – transporto priemonių susidūrimai su gyvūnais (žmonės nenukentėjo): Vilniuje, Elektrėnų savivaldybėje (Vievyje), Rietavo savivaldybėje, Kauno (magistraliniame kelyje A8 Panevėžys–Aristatava–Sitkūnai), Klaipėdos, Kretingos – 2 (abu magistraliniame kelyje A11 Šiauliai–Palanga), Molėtų (magistraliniame kelyje A14 Vilnius–Utena), Plungės, Prienų (2), Vilniaus (2) rajonuose.

Lietuvos kelių policijos tarnyba:

■ Kelių eismo taisyklių VIII skyriuje yra reglamentuoti reikalavimai dviračių vairuotojams. Šie reikalavimai taip pat privalomi ir motorinių dviračių, ir elektrinių paspirtukų (važiavimo greitis iki 25 km/val., galia – ne didesnė kaip 1 kW) vairuotojams.

■ Dviračiu (elektriniu paspirtuku) draudžiama kirsti važiuojamąją kelio dalį važiuojant pėsčiųjų perėja. Privaloma prieš perėją nulipti nuo dviračio (elektrinio paspirtuko) ir jį vestis per pėsčiųjų perėją.

■ Dviračiu važiuoti važiuojamąja kelio dalimi leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims (išklausiusiems nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims). Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti dviračiu važiuojamąja kelio dalimi leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

■ Suaugusieji, prašome pasirūpinti, kad nepilnamečiai saugiai elgtųsi kelyje.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode