Jungtinės Karalystės vyriausybė penktadienį pranešė nebetaikysianti atvykėliams iš „mažesnės rizikos šalių“, įskaitant Prancūziją, Ispaniją, Vokietiją ir Italiją, reikalavimo izoliuotis 14 dienų dėl koronaviruso grėsmės.

Ši tvarka įsigalios liepos 10-ąją, praėjus daugiau kaip mėnesiui, kai JK pradėjo reikalauti, jog atvykusieji iš kitų šalių dvi savaites praleistų izoliavęsi. Visas šalių, iš kurių atvykstantiems žmonėms nereikės atlikti karantino, bus paskelbtas vėliau penktadienį, nurodė vyriausybė.

Mažai tikėtina, kad šis sušvelninimas bus taikomas atvykėliams iš Jungtinių Valstijų, pirmaujančių pasaulyje pagal nustatytų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų ir mirčių skaičius.

Šeštadienį Britanijos vyriausybė taip pat atšauks rekomendaciją nesilankyti kai kuriose valstybėse, tad britų turistai galės laisviau vykti atostogauti į užsienį.

Susisiekimo sekretorius Grantas Shappsas (Grantas Šapsas) sakė, kad šie pokyčiai yra „gera žinia Britanijos žmonėms ir Britanijos verslui“. Vis dėlto jis pabrėžė, kad vyriausybė gali grąžinti karantino suvaržymus „šalims, su kuriomis iš naujo atkuriame ryšius“.

Paskelbti pakeitimai bus taikomi tik Anglijoje. Šis faktas liudija apie įtampą tarp ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) centrinės vyriausybės ir kitų JK sričių – Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos.

Škotijos vyriausioji ministrė Nicola Sturgeon (Nikola Sterdžen) ypač kritikavo B. Johnsono politiką švelninti karantino priemones ir laikėsi atsargesnės pozicijos.

Be to, Britanijos vyriausybė naujausią pranešimą paskelbė neužsitikrinusi, kad į kitas šalis atvykstantiems britams nebūtų taikomos karantino priemonės. Susisiekimo departamentas išreiškė viltį, „kad virtinė šalių, kurioms taikoma išlyga, taip pat nereikalaus, kad atvykstantieji iš JK izoliuotųsi“.

Pagal aukų skaičių Britanija yra labiausiai COVID-19 pandemijos paveikta Europos valstybė – šalyje mirė beveik 44 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Vis tik Britanija jau palaipsniui švelnina kovą šalies mastu įvestas karantino priemones. Šeštadienį Anglijoje bus leista vėl atsidaryti barams, restoranams ir kirpykloms.

Europos Sąjunga šią savaitę atidarė savo sienas žmonėms iš 14 šalių, įskaitant Kanadą, Japoniją, Pietų Korėją ir Maroką, bet ne Jungtines Valstijas.

Jungtinė Karalystė išstojo iš ES sausio 31 dieną, bet iki šių metų pabaigos galioja pereinamasis laikotarpis, per kurį Britanijos ir Bendrijos santykiai išlieka beveik nepakitę.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Londonas, liepos 3 d. (AP-BNS).

Budas.lt nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode