Apsaugos priemonės, kurios taikomos Vakarų Afrikoje siekiant sumažinti COVID-19 užsikrėtimų skaičių, gali turėti rimtų pasekmių aprūpinant gyventojus maistu.

 

Prognozės, nustatytos regione dar prieš koronaviruso plitimą, numatė, kad per sausros sezoną (2020 m. liepos – rugpjūčio mėn.) 21 milijonas žmonių kentės dėl didelio maisto trūkumo. Reali situacija gali viršyti prognozes. Pasak JT Pasaulio maisto programos, koronaviruso sukelta pandemija padvigubino ar net patrigubino žmonių skaičių, kurie kenčia dėl maisto trūkumo, mitybos krizės, nes tas iš pradžių prognozuotas 21 milijonas centrinėje ir vakarinėje Afrikoje nuo 2020 m. birželio iki rugpjūčio išaugo iki 59 milijonų.

Apie 50% šiame regione gyvenančių žmonių gyvena žemiau skurdo ribos, jie bando pragyventi iš žemės ūkio ir nelegalaus darbo. Be to, šių žmonių judėjimas labai apribotas karantino, tai kliudo ir tiekėjams aprūpinti rinką, stabdomi sezoniniai žemės ūkio darbai.

Uždarius turgavietes, apribojus rinką, susidarė žemės ūkio produktų perteklius, kurio negalėjo absorbuoti vietiniai vartotojai, o dalis derliaus paliktas pūti laukuose. Dėl ribojimų pasieniuose nebėra laisvo produktų judėjimo tarp šalių regione, be to, šiaurės ir centrinė Afrika labai priklauso nuo importuojamų maisto produktų (grūdų, ryžių), kad galėtų išmaitinti gyventojus, nes turi maisto produktų deficitą. Tad importo ir eksporto ribojimai kelia itin didelį susirūpinimą. Krizė tapo paraginimu regiono šalims permąstyti savo nacionalines ir regionines žemės ūkio politikas, kad būtų kuriama tvaresnė ir atsparesnė rizikos veiksniams mitybos sistema.

(DŽ / Fides / Vatican News) A

AFP or licensors nuotrauka

AAAFP or licensor

AFS

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode