Švedijos žiniasklaida antradienį pranešė, kad, įsilaužus į vienos saugos bendrovės sistemas, buvo nutekinti detalūs bankų saugyklų aukštų planai ir informacija apie signalizacijos sistemas bei Švedijos institucijų naudojamas saugumo priemones.

Kaip rašo laikraštis „Dagens Nyheter“, rugpjūčio mėnesį vienas ar keli programišiai iš saugumo grupės „Gunnebo“ pavogė 19 gigabaitų informacijos ir apie 38 000 rinkmenų.

„Žinoma, labai apmaudu, kad įvyko duomenų vagystė“, – pareiškė „Gunnebo“ vadovas Stefanas Syrenas (Stefanas Sairenas).

„Dabar mes peržiūrime medžiagą ir susisiekiame su klientais, kurių jautri informacija buvo saugoma“, – pridūrė jis.

Tarp nutekintų dokumentų yra išsami informacija apie Švedijos parlamento saugumo tvarką ir konfidencialūs Švedijos mokesčių agentūros naujojo pastato Stokholmo pakraštyje planai, sakoma laikraščio straipsnyje.

Bent dviejų Vokietijos bankų saugyklų planai buvo nutekinti, taip pat dokumentai su informacija apie apsaugos sistemas ir stebėjimo kameras SEB banko filiale Švedijoje.

Švedijoje įsikūrusi „Gunnebo“ yra tarptautinė įmonė, tarp kurios tarptautinių klientų yra atominės elektrinės, ligoninės ir oro uostai.

Apie įsilaužimą Švedijos saugumo tarnybai buvo pranešta rugpjūtį.

„Mes galime tik spėlioti, koks buvo atakos tikslas, tačiau kadangi negalime atmesti galimybės, jog tai buvo bandymas atlikti pramoninį šnipinėjimą, todėl svarbu laikytis reglamentų ir, atitinkamai, nusprendėme informuoti Švedijos saugumo tarnybą“, – tuomet pareiškė S. Syrenas.

Bendrovė taip pat teigė padariusi išvadą, kad ataka buvo „gerai organizuota“, tačiau nebuvo atskleista jokios informacijos apie tai, kokie duomenys buvo pavogti.

Naujienų agentūra AFP kreipėsi į „Gunnebo“ dėl komentarų.

Pasak „Dagens Nyheter“, pastaruoju metu daug įmonių susidūrė su įsilaužimais, atliekamais turto prievartavimo tikslais, kai nusikaltėliai pavagia neskelbtiną informaciją ir reikalauja išpirkos, grasindami paskelbti informaciją internete.

Kaimyninė Suomija irgi ką tik susidūrė su precedento neturinčiu įsilaužimu, kai privačioje sveikatos priežiūros įmonėje „Vastaamo“ buvo pavogti tūkstančių psichoterapijos pacientų įrašai.

Įrašai pirmiausia buvo naudojami bandant šantažuoti įmonę, o tada pacientams buvo išsiųsti.

Budas.lt nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode