Jungtinė Karalystė iki 2030 metų, dešimtmečiu anksčiau nei buvo įsipareigojusi, uždraus naujų benzinu ir dyzelinu varomų automobilių pardavimą, antradienį pareiškė ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas).

Tokį pareiškimą jis padarė pristatydamas „žaliosios pramonės revoliucijos“ planus, kurie, jo teigimu, padės sukurti iki 250 tūkst. darbo vietų energetikos, transporto ir technologijų srityse.

Britų vyriausybė nurodė, kad naujų benzininių ir dyzelinių automobilių bei mikroautobusų pardavimai baigsis 2030 metais, nors hibridinėmis transporto priemonėmis bus leidžiama prekiauti iki 2035-ųjų.

Automobilių gamintojai išreiškė susirūpinimą dėl tokio užbrėžto tikslo, pabrėždami, kad ankstesnis 2040 metų galutinis terminas ir taip buvo ambicingas.

Vyriausybės ekologijos planai taip pat numato investicijas į vandenilio energiją ir anglies dioksido surinkimo technologijas bei siekį iki 2030 metų gaminti pakankamai vėjo energijos kiekvienam namui Didžiojoje Britanijoje. Kai kurių aplinkosaugininkų nusivylimui planuojama statyti ir naujos kartos elektrinių.

Tokios „žalios“ ambicijos laikomos dalimi B. Johnsono pastangų nukreipti dėmesį nuo koronaviruso pandemijos sukeltos krizės ir Britanijos nevienareikšmiškai vertinamo išstojimo iš Europos Sąjungos, taip pat sukurti naujų darbo vietų sunkumų patiriantiems buvusiems pramonės regionams vidurio ir šiaurės Anglijoje.

„Nors šie metai nuvedė mus visiškai kitokiu keliu nei tikėjomės, nepamiršau mūsų ambicingų planų tobulėti visoje šalyje“, – pareiškime nurodė premjeras.

„Mūsų žalioji pramonės revoliucija bus varoma Škotijos ir Šiaurės Rytų vėjo jėgainėmis, palaikoma Midlandse gaminamų elektrinių transporto priemonių ir tęsiama Velse kuriamų naujausių technologijų, todėl galime tikėtis labiau klestinčios, žalesnės ateities“, – pridūrė vyriausybės vadovas.

Kalbėdamas apie bendrus įsipareigojimus kovoti su klimato kaita, B. Johnsonas, regis, taip pat siekia įtikinti JAV išrinktąjį prezidentą Joe Bideną (Džo Baideną), kad jis nėra dabartinio amerikiečių lyderio Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo), menkinančio visuotinio atšilimo pavojų, kopija.

JK kitais metais ruošiasi surengti pasaulinę klimato konferenciją COP26, atidėtą 12 mėnesių dėl koronaviruso pandemijos. Britanija taip pat yra įsipareigojusi iki 2050 metų tapti neutrali klimatui pagal išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

Rebecca Newsom (Rebeka Niusom) iš žaliųjų organizacijos „Greenpeace“ JK skyriaus naujus „istorinius“ vyriausybės planus pavadino reikšmingu žingsniu į priekį, bet apgailestavo dėl pasirinktų „abejotinų sprendinių, tokie kaip branduolinė energija ir iš iškastinio kuro išgaunamas vandenilis“.

Anot aktyvistės, tokie energijos ištekliai „neleis mums iki nulio sumažinti išmetamų teršalų kiekį artimiausiu metu, o gal ir niekada“.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

vpt.lrv.lt nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode