JAV medicinos ekspertai penktadienį rekomendavo patvirtinti bendrovės „Johnson & Johnson“ (J&J) sukurtą vakciną nuo koronavirusinės infekcijos, suleidžiamą viena doze, todėl tikina, kad artimiausiu metu skiepų arsenalą papildys dar viena, paprasčiau naudojama priemonė kovai su COVID-19 pandemija.

 

Prognozuojama, kad Maisto ir vaistų administracija (FDA) greitai suteiks leidimą esant ekstremalioms sąlygoms skiepyti naujuoju preparatu Jungtinėse Valstijose. Vakcinavimo kampanija šalyje spartėja, tačiau siekiama kuo greičiau užsitikrinti papildomų atsargų, kad būtų užbėgta už akių galimoms naujoms viruso mutacijoms per pandemiją, pareikalavusią daugiau kaip 500 tūkst. amerikiečių gyvybių.

Po visą dieną trukusių diskusijų FDA ekspertų komitetas vienbalsiai nutarė, jog naujosios vakcinos privalumai nusveria suaugusiesiems šio preparato keliamą riziką. Jeigu FDA šį sprendimą patvirtins, keli milijonai dozių „J&J“ vakcinos gali būti išsiųstos į skirstymo punktus jau pirmadienį.

Šis preparatas būtų jau trečia vakcina nuo COVID-19, sertifikuotas platinti Jungtinėse Valstijose.

„Juntama būtinybė tai padaryti, – sakė Misūryje veikiančios Malonės vaikų ligoninės gydytojas Jay Portnoy (Džėjus Portnojus). – Esame įsitraukę į lenktynes tarp viruso mutacijų ir atsirandančių naujų variantų, galinčių dar labiau išplatinti ligą, bei [pastangų] tai sustabdyti.“

Iki šiol Jungtinėse Valstijose daugiau kaip 47 mln. žmonių (14 proc. visų gyventojų) yra gavę mažiausiai vieną dozę dviem dozėmis suleidžiamų vakcinų, sukurtų bendrovių „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“, kurias FDA sertifikavo gruodį. Vis dėlto vakcinavimas strigo dėl riboto preparatų tiekimo ir platinimą trikdžiusių žiemos audrų.

SAM nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode