Estijoje sparčiai plintant britiškojo varianto koronavirusui nuo ketvirtadienio įvedamas griežtas karantinas, galiosiantis mažiausiai mėnesį, pirmadienį pranešė ministrė pirmininkė Kaja Kallas (Kaja Kalas).

„Kaip rodo naujausi duomenys, britiškoji viruso atmaina randama net 98 proc. išanalizuotų ėminių. Kiek mums žinoma, šis variantas plinta pusantro karto sparčiau ir yra ypač užkrečiamas, – visuomeninei televizijai sakė premjerė. – Dėl šios priežasties mokslo taryba taip pat patvirtino, kad yra tokio spartaus viruso plitimo priežastis, paaiškinimas – nes pastarosiomis savaitėmis plitimas tik spartėjo. Todėl ir nusprendėme uždaryti šalį uždaryti, kiek tai įmanoma.“

„Padėtis dėl koronaviruso Estijoje – itin kritinė. Mums būtina skubiai reaguoti, ir nusprendėme kuo greičiau uždaryti valstybės sieną. Švietimo įstaigos, įskaitant pradines klases, pereina prie nuotolinio mokymo. Primygtinai patariame nevesti vaikų į darželius“, – sakė K. Kallas.

„Visa mažmeninė prekyba, išskyrus būtiniausių prekių ir maisto produktų, taip pat uždaroma, stabdomas visų viešojo maitinimo įstaigų darbas, neleidžiama sportuoti uždarose patalpose“, – nurodė ji.

„Suvaržymai įvedami mažiausiai mėnesiui, jie pradės galioti nuo ketvirtadienio. Visomis šiomis priemonėmis siekiama sumažinti kontaktų skaičių ir nutraukti užsikrėtimų grandinę“, – aiškino K. Kallas.

„Dar neišmokome gyventi su virusu, kad galėtume saugiai užsiimti kasdieniais reikalais, todėl būtini tokie didelio masto suvaržymai. Tikimės, kad uždarymo laikotarpiu sugebėsime susitelkti į skiepijimą, siekiant apsaugoti nuo užsikrėtimo pavojaus kiek įmanoma didesnį skaičių žmonių“, – nurodė ji.

Estijoje pastarąją savaitę buvo fiksuojami rekordiniai sergamumo rodikliai, o šeštadienį buvo pranešta, kad per ankstesnę parą šalyje nustatyti 1 542 nauji COVID-19 atvejai.

Pirmadienio duomenimis, nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti iš viso 76 183 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 667 pacientai mirė, 55 641 – pasveiko.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

SAM nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode