Ukrainos kariai atrėmė Rusijos pajėgų ataką prieš sostinę Kijevą, anksti šeštadienį pranešė kariškiai.

Puolimas buvo surengtas praėjus kelioms valandoms po Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio perspėjimo, kad Maskva gali mėginti paryčiais šturmuoti Kijevą.

Rusijos lyderis Vladimiras Putinas ketvirtadienį pradėjo didelio masto invaziją į Ukrainą, per kurią, kaip praneša oficialūs šaltiniai, jau žuvo dešimtys žmonių. Per dvi paras iš Ukrainos pasitraukė daugiau kaip 50 tūkst. pabėgėlių ir iškilo naujo šaltojo karo Europoje grėsmė.

Vakarų šalys paskelbė asmenines sankcijas V. Putinui, kai jo pajėgos penktadienį judėjo Kijevo link, o V. Zelenskis ragino tautą gintis.

„Ši naktis bus dar sunkesnė negu diena. Daug mūsų valstybės miestų yra puolami“, – sakė V. Zelenskis.

„Ypatingas dėmesys Kijevui – negalime prarasti sostinės“, – jis pabrėžė per ankstesnį kreipimąsi.

„Kreipiuosi į mūsų gynėjus ir gynėjas, visuose frontuose: šiąnakt priešas panaudos visas savo pajėgas, kad klastingai, žiauriai ir nežmoniškai sutriuškintų mūsų gynybą“, – pridūrė V. Zelenskis.

V. Zelenskis anksčiau ragino Vakarų užtikrinti tvirtą atsaką į Rusijos agresiją. Jis nurodė pasikalbėjęs su užsienio lyderiais, įskaitant Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną (Emaniuelį Makroną), Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą (Olafą Šolcą) ir JAV prezidentą Joe Bideną (Džo Baideną).

„Susitarėme dėl didesnės pagalbos, didesnės paramos, reikšmingos paramos mūsų valstybei“, – kalbėjo prezidentas.

Atremtas puolimas prospekte

Ukrainos kariuomenė šeštadienį pranešė atrėmusi Rusijos puolimą viename pagrindinių Kijevo prospektų.

Rusija „atakavo vieną mūsų karinių dalinių Pergalės prospekte Kijeve. Puolimas buvo atremtas“, sakoma pranešime, paskelbtame Ukrainos kariuomenės patvirtintu „Facebook“ kanalu. Pranešime nenurodoma, kur konkrečiai įvyko incidentas.

Vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas anksti šeštadienį sakė, kad Kijevo centre girdimi garsūs sprogimai.

Kitame pranešime sakoma, kad „įnirtingos kautynės“ vyksta Vasylkivo mieste piečiau Kijevo. Pasak kariškių, buvo mėginama „išlaipinti oro desantą“.

Kariuomenė taip pat nurodė šeštadienį apie vidurnaktį numušusi Rusijos sraigtasparnį ir šturmo lėktuvą Su-25. Be to, skelbta apie numuštą karinį transporto lėktuvą Il-76.

Pastarajame pranešime nenurodoma, kiek žmonių buvo tame orlaivyje.

REUTERS-Scanpix nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode