Sezoninių daržovių pilnas rizotas

 

Reikės:

1 didelio svogūno

2 saliero lapkočių

4 česnako skiltelių

2 šaukštų alyvuogių aliejaus

2 morkų

200 g pievagrybių

5 saulėje džiovintų pomidorų

1 litro Daržovių sultinio „Gallina Blanca“

200 g ryžių (geriausiai tinka rizoto)

pipirų

čiobrelio šakelės

1 skiltelės citrinos sulčių

Dabar man labiausiai patinka gaminti tai, kas tinka visiems – ir dideliems, ir mažiems. Kartą mėginau prastumti šeimai tai, kas man labiau patiktų, kaip, pavyzdžiui, rizotas su juodais ryžiais, perlinėmis kruopomis ar grikiais. Bet visos mano inovacijos buvo sutiktos vienodai: „Mama, gal gali normaliai ką pagaminti?“. Tai ir darau normaliai, nes ryžiai patinka visiems. Iš tiesų, tai pusė pasaulio, tiksliau didesnė jo dalis, valgo ryžius, o mes, gyvi bulvėmis, esam mažuma.

Klasikinis rizotas yra gaminamas su vynu ir daug parmezano, o aš naudoju kitą iš italų pasiskolintą metodą, kai viskas lėtai maišoma. Tiesą sakant, net nebūtina nuolat maišyti, galima tiesiog daryti kitus darbus ir, vis prisimenant, pamaišyti. O skanu tai pasakiškai! Mano džiaugsmui, net Hariukas valgė.

Toks sezoninių daržovių pilnas rizotas tapo dar skanesnis, kai atradau skystus „Gallina Blanca“ sultinius, kartą jų paragavau ir taip pamėgau, kad norėčiau jog jie niekada nesibaigtų. Aišku, gyvenimas būtų tobulas, jei galėtum pats kiekvieną kartą namie išsivirti sultinį, bet savaitės viduryje tai būtų negirdėta prabanga! Todėl dabar visada sandėliuke stovi bent keli „Gallina Blanca“ vištienos ar daržovių sultiniai, jie praverčia ne tik sriuboms ir padažams, bet ir tokiam patiekalui, kaip šis mano rizotas. Dar man patinka šių sultinių sudėtis – nerasite čia nei konservantų, nei dažiklių, nei glitimo. Tai 100 proc. natūralus, naudoti paruoštas produktas – galite pašildyti ir gerti vieną ar gaminti įvarius patiekalus, o ir skonis labai geras, primena namie virtą.

Dar vienas siurprizas yra tas, kad iš 200 gramų ryžių, vieno svogūno, dviejų morkų ir 1 litro „Gallina Blanca“ sultinio išeis vakarienė keturiems.

Jei norite truputį pagreitinti reikalus, kol pjaustysite daržoves, ryžius užpilkite verdančiu vandeniu ir leiskite jiems tiesiog pastovėti tame vandenyje. Geriausia naudoti specialius ryžius, skirtus rizoto gamybai. Galite naudoti ir kitokius, tik nelabai tinka tie, kurie plikyti. Basmati ryžiai, pavyzdžiui, išvirs labai greitai, tik bėda ta, kad jie labai minkšti ir birūs, todėl neišlaikys formos ir gali supulti į nepatrauklią košę. Vis dėl to, minkščiausi ir maloniausi, bet, aišku, ilgiausiai verdantys bus rizoto ryžiai.

Svogūną supjaustome smulkiai, į didesnę keptuvę pilame aliejų ir suberiame svogūną, kepiname ant vidutinės ugnies, kad nepridegtų, bet maloniai gelsvėtų.  Saliero lapkočius smulkiai supjaustome, morkas sutarkuojame, grybus supjaustome. Česnaką sutriname arba supjaustome plonomis riekelėmis. Prie svogūnų dedame grybus, česnaką, salierą ir morkas, ir pakepiname viską kartu  kokias 5 – 7 minutes. Dabar, jei buvote pamerkę ryžius, juos nuplauname, beriame į keptuvę ir pakepiname kartu su daržovėmis. Po truputį vis pilame daržovių sultinį „Gallina Blanca“, kartas nuo karto pamaišome, taip maždaug 20 -30 minučių.  (Beje, atidarytą pakuotę reikia laikyti šaldytuve ir suvartoti per 4 dienas. Jei nespėtumėte – likutį galite užšaldyti). Pusiaukelėje, įmaišome smulkiai supjaustytus pomidorus ir pabaigiame gamybą.  Ir vakarienė baigta.

Dar, jei norisi, galima šalia patiekti greitai pakeptos vištienos krūtinėlės ar kokios nors žuvies. Dar labai gardu fetos sūris ir kitoje keptuvėje greitai pakepintos cukinijos, priklausomai nuo to, ką mėgstate. O daržovės tinka visokiausios, tik tos, kurios žalios, kaip, pavyzdžiui, brokoliai, cukinijos, žirneliai ar špinatai turi būti dedamos pabaigoje arba įmaišomos atskirai apvirtos. Šaknines ir tvirtesnes daržoves, tokias kaip moliūgas, saldi bulvė, salieras ar pastarnokas dėkite pradžioje, kadangi joms suminkštėti reikia daugiau laiko.

Beatosvirtuve.lt

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode