Dviratininkas Gediminas Bagdonas susigrąžino Lietuvos čempiono titulą

Jonavoje vykstančio Lietuvos dviračių plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse penktadienį triumfavo Gediminas Bagdonas. 34 metų „Klaipėdos“ komandos važiuojantis treneris šios rungties šalies čempionu tapo trečią kartą.

Gediminas iškovojo 18-ąjį Lietuvos pirmenybių medalį (7 aukso, 8 sidabro, 3 bronzos) ir pagal medalių skaičių aplenkė čempionate nedalyvavusį Ignatą Konovalovą („Groupama - FDJ“, 8-6-3) bei Ramūną Navardauską („Nippo Delko One Provence“, 7-5-5).

„Klaipėdos“ dviratininkų pasirodymas šiose lenktynėse pateks į istoriją – šios ekipos nariai užėmė 1-8 vietas.

Septynis sezonus Prancūzijos profesionalų komandai „Ag2r la Mondiale“ atstovavęs G.Bagdonas 168 km (6 ratai po 28 km) nuvažiavo per 3 val. 59 min. 2 sek. (vid. greitis – 42,17 km/h). Jis šalies grupinių lenktynių čempionu tapo ir 2012 bei 2018 metais. Sidabro medalį pelnė pernai trečias buvęs Venantas Lašinis, o bronzos – Justas Beniušis. Pastarasis elito grupėje šalies pirmenybių prizininku tapo pirmą kartą. Jie nuo nugalėtojo atsiliko 28 sek. 4-13 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 43 sek. Ketvirtas klasifikuotas Mantas Januškevičius, penktas – Denas Masiulis, šeštas – Rojus Adomaitis, septintas – Rokas Kmieliauskas, o aštuntas – Aristidas Kelmelis.

Evaldas Šiškevičius ir R.Navardauskas (abu – „Nippo Delko One Provence“) užėmė atitinkamai 11-ą ir 15-ą vietas.

G.Bagdonas atakavo iki finišo likus 22 km, kai buvo pavytas pirmavęs jo komandos draugas V.Lašinis. Gediminas pasiekė minutės pranašumą ir sėkmingai pasiekė finišą.

Lenktynėse dalyvavo 21 dviratininkas.

Moterų grupinių lenktynių šalies čempione ketvirtadienį tapo Inga Češulienė (Ignalinos „Vikingas“). Ji šios rungties Lietuvos čempionės titulą iškovojo po aštuonerių metų pertraukos. Inga grupinėse lenktynėse pirma buvo ir 2005 bei 2012 metais.

Nugalėtoja 101 km nuvažiavo per 2 val. 33 min. (vid. greitis – 37,18 km/h). Sidabro medalį antrus metus iš eilės pelnė trečiadienį asmenines lenktynes laimėjusi Katažina Sosna („Torpado – Südtirol“), o bronzos – 2018 metų šalies vicečempionė Olivija Baleišytė („Astana“). Ketvirta klasifikuota asmeninių lenktynių vicečempionė Akvilė Gedraitytė (WCC), penkta – Greta Karasiovaitė (Vilniaus miesto SC/„Torpado – Südtirol Blacks Lietuva“, + 2 sek.), o šešta – Dovilė Jonikaitė (Kauno SM „Gaja“/„Litubel Staki Parket“, + 7 sek.).

Silvija Pacevičienė čempionės titulo negynė. Čempionate nedalyvavo ir keturiskart Lietuvos grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“).

K.Sosna jau turi 10 Lietuvos pirmenybių medalių (3-5-2). I.Češulienės apdovanojimų kolekcijoje – 9 šalies čempionatų medaliai (4-3-2).

Moterys lenktyniavo kartu su jauniais. Lietuvos jaunių čempionu tapo Žygimantas Matuzevičius (Vilniaus „Vitus“) – 2 val. 22 min. 18 sek. (vid. greitis – 42,16 km/h). Sidabro medalį pelnė Jomantas Venckus, o bronzos – Edgaras Žekas (abu – Šilalės SM/„Kvėdarna“). Ketvirtas buvo šalies jaunučių čempionas Rokas Adomaitis (Klaipėdos „Viesulo“ SC, +21 sek.), penktas – Aivaras Mikutis (Šilalės SM/„Kvėdarna“, +28 sek.), o šeštas – Mantas Bitinas (Panevėžio Raimundo Sargūno SG, +32 sek.).

Lietuvos jaunių čempione tapo Monika Juškevičiūtė. Ji 52 km nuvažiavo per 1 val. 29 min. 40 sek. (vid. greitis – 34,8 km/h). Sidabro medalį iškovojo Gabrielė Čeponytė (Panevėžio Raimundo Sargūno SG, +34 sek.), o bronzos – Brigita Aitvidaitė (Panevėžio Raimundo Sargūno SG/„Fortūna“, +36 sek.). Ketvirta buvo asmeninių lenktynių čempionė Auksė Strainytė (Šilalės SM/„Kvėdarna“, 1.09), penkta – Aistė Janavičiūtė (Vilkaviškio SM/„Aira“, 1.34), o šešta – Rūta Rastauskaitė (Panevėžio Raimundo Sargūno SG/„Fortūna“, 1.34).

Šiandien 11.00 val. Jonavoje vyks neįgaliųjų, o 13.00 val. – veteranų grupinės lenktynės.