Sprogimas

„Žalgiris“ sutraiškė „Nevėžį“ 55 taškų skirtumu

Eurolygoje šią savaitę rungtynių neturėjęs Kauno „Žalgiris“ (14-2) pasismagino Lietuvos krepšinio lygoje. Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje net 108:53 (26:7, 32:16, 23:11, 27:19) sutrypė Kėdainių „Nevėžį“ (6-14).

Tai buvo didžiausia šio sezono pergalė Lietuvos čempionate – ankstesnis rekordas buvo 52 taškų skirtumas, kurį buvo užfiksavęs pats „Žalgiris“, kai 2019-ųjų lapkričio 24-ąją 52 taškų skirtumu nupūtė Alytaus „Dzūkiją“.

Lukas Lekavičius negalėjo padėti Kauno komandai – jis užsikrėtęs COVID-19.

Žalgiriečiai jau nuo pirmųjų minučių šovė į priekį spurtu 12:0 ir intriga kaipmat išnyko.

Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo net 58:23. Per pirmas 20 minučių Nigelas Hayesas jau buvo pelnęs 17 taškų, tritaškius kauniečiai pataikė net 64 proc. taiklumu (9/14) ir buvo išdalinę net 18 rezultatyvių perdavimų.

Trečiojo kėlinio viduryje skirtumas pasiekė 40-ties taškų ribą (66:26), bet net ir tai nebuvo pabaiga.

Šimtąjį tašką Lietuvos čempionams pelnė ir sušius komandos draugams pirkti bus įpareigotas Karolis Lukošiūnas.

Pasireikšti gavo visi „Žalgirio“ krepšininkai, o 18-metis Mantas Rubštavičius ketvirtajame kėlinyje smeigė tritaškį, vėliau išprovokavo pražangą greitajame puolime ir sumetė abu baudų metimus.

Žalgiriečiai pataikė 56 proc. dvitaškių (27/48) ir 55 proc. tritaškių (15/27).

O štai „Nevėžio“ pataikymas buvo klaikus: 25 proc. dvitaškių (11/43) ir 27 proc. tritaškių (5/18).

„Žalgiris“ atliko net 32 rezultatyvius perdavimus, suklydo tik 8 kartus, bet po kauniečių klaidų varžovai pelnė vos 1 tašką, kai po „Nevėžio“ prarastų kamuolių svečiai sumetė 18 taškų.

Greitose atakose M.Schillerio auklėtiniai suvertė 33 taškus, žaibiškose atakose namų komanda pasižymėjo 8 taškais.

„Nevėžis“: S.Barefieldas 10, P.Kalaitzakis ir J.Kazakauskas po 9.

„Žalgiris“: N.Hayesas 19, M.Blaževičius 14 (10 atk. kam.), J.Lauvergne'as 12, R.Jokubaitis, K.Lukošiūnas ir Th.Walkupas po 9, M.Grigonis 8, M.Gebenas 7.