Popiežius padrąsino Šv. Egidijaus bendruomenę tęsti taikdarystę

egidSausio 1 d. Šv. Petro aikštėje, Romoje, į pirmąjį šių metų popiežiaus vidudienio maldos susitikimą su tikinčiaisiais, taip pat tą dieną švęstos Pasaulinės taikos dienos proga atvyko daug Šv. Egidijaus bendruomenės narių, savanorių, taip pat Italijoje priglaustų pabėgėlių, atvykusių iš kitų ES kraštų Šv. Egidijaus bendruomenės pastangomis nutiestais humanitariniais koridoriais.
Šv. Egidijaus bendruomenė, be vargstančiųjų ir atstumtųjų globos, kitų humanitarinių iniciatyvų, taip pat darbuojasi taikos ugdymo sferoje. Tarp taikdarystės iniciatyvų, įskaitant tarpininkavimą konfliktų dalyvių pokalbiuose, organizacija daugelyje pasaulio miestų kasmet sausio 1 d. rengia tradicine tapusią akciją „Taikos visose žemėse“.
Akcija šiemet surengta ir Šv. Petro aikštėje, kur susirinkusius jos dalyvius pamatė ir pasveikino popiežius Pranciškus. Be pačių Šv. Egidijaus bendruomenės narių ir rėmėjų iš skirtingų Romos vyskupijos parapijų, dalyvavo Italijoje įsikūrę iš Afrikos ir Artimųjų Rytų kilę pabėgėliai, kurie anksčiau buvo prisiglaudę pabėgėlių stovyklose Kipre ir Lesbo saloje, Graikijoje.

Organizacijos atstovai po popiežiaus vadovautos vidudienio maldos Šv. Petro aikštėje iškėlė afišas su kraštų ir regionų, kuriuose tebevyksta karai, pavadinimais. Popiežius ne tik pasveikino akcijos dalyvius, bet ir pagyrė Šv. Egidijaus bendruomenę už jos pastangas ir veiksmus bendradarbiaujant su vyskupijomis ir parapijomis. „Dėkoju jums už dalyvavimą ir už jūsų įsipareigojimą“, – pirmąją Naujųjų metų dieną kalbėjo popiežius.

Po Pranciškaus kalbos Šv. Egidijaus bendruomenės vadovas Marco Impagliazzo trumpai pakomentavo popiežius sveikinimą Šventojo Sosto naujienų svetainei Vatican News.

„Jau penkiasdešimt penktą kartą Katalikų Bažnyčia kviečia metus pradėti taikos vardu. Jaučiame, kaip tai svarbu ir reikalinga, ypač šiemet, nes pasaulyje dar daug neišspręstų karų ir konfliktų.“

„Dėkojame popiežiui Pranciškui už labai reikšmingą jo padrąsinimą. Būti Šv. Petro aikštėje, jo klausytis, darbuotis už taiką, prašyti taikos pasaulyje yra įsipareigojimas, kurį Šv. Egidijaus bendruomenė viliasi vykdyti per visas metų dienas, tiek mūsų visuomenės viduje, tiek ten, kur neužgesę konfliktų židiniai, ypač Afrikos žemyne“, – pasakė Marco Impagliazzo, Šv. Egidijaus bendruomenės pirmininkas. (SAK / Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode