Popiežius Pranciškus sako norįs Maskvoje susitikti su V. Putinu

norisPopiežius Pranciškus antradienį pareiškė prašęs Rusijos prezidento Vladimiro Putino galimybės susitikti Maskvoje ir aptarti karą Ukrainoje, bet atsakymo nesulaukęs.

85 metų pontifikas italų laikraščiui „Corriere Della Sera“ sakė, kad praėjus maždaug 20 dienų nuo konflikto pradžios išsiuntė V. Putinui žinutę ir joje pabrėžė, kad yra „pasirengęs vykti į Maskvą“.

„Atsakymo dar negavome ir vis dar to reikalaujame, nors baiminuosi, kad Putinas šiuo metu negali ir nenori surengti šio susitikimo“, – kalbėjo Pranciškus.

Popiežius ne kartą ragino siekti taikos Ukrainoje bei smerkė „žiaurų ir beprasmį karą“, nors niekada konkrečiai neminėjo V. Putino ar Maskvos.

Romos Katalikų Bažnyčios vadovas pridūrė, kad artimiausiu metu neketina vykti į karo draskomą šalį.

„Kol kas neketinu vykti į Kijevą. Manau, kad neturėčiau vykti. Pirmiausia turiu nuvykti į Maskvą, pirmiausia turiu susitikti su Putinu“, – pareiškė popiežius.

Pasak jo, rusų ortodoksų patriarchas Kirilas, artimas V. Putino sąjungininkas, „negali tapti Putino ministrantu“.

Dialogas su Ortodoksų Bažnyčia, nuo Katalikų Bažnyčios atsiskyrusios 1054 metais, jau anksčiau yra paskelbtas Pranciškaus pontifikato prioritetu.

Tačiau Vatikano vadovo raginimai siekti taikos pastebimai skiriasi nuo Kirilo požiūrio į vasario 24-ąją įsiplieskusį konfliktą.

Kirilas gina V. Putino „specialiąją karinę operaciją“ Ukrainoje ir kovą su Rusijos „išorės ir vidaus priešais“.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode