Sprogimas

Seimas nepritarė siūlymui kelti apatinę bausmės ribą už narkotikų platinimą nepilnamečiams

narkotikaiSeimas nepritarė siūlymui kelti apatinę bausmės ribą už narkotinių medžiagų platinimą nepilnamečiams.

Seimo narių Mišrios grupės atstovai Jonas Pinskus ir Andrius Palionis siūlė nustatyti, kad narkotinių ar psichotropinių medžiagų nepilnamečiams platinimą būtų baudžiama laisvės atėmimu nuo šešerių iki dvylikos metų.

Už tokią pataisą po pateikimo šią savaitę balsavo 43 Seimo nariai, prieš buvo 19 ir su­si­lai­kė 33 parlamentarai, kitu balsavimu projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Projektą pristatęs J. Pinskus teigė, kad mokyklose jau aptinkama visų rūšių narkotinių medžiagų, vartojimas baigiasi nebe tik suaugusiųjų, bet ir nepilnamečių mirtimis, todėl reikia imtis griežtesnių priemonių.

„At­si­liep­da­mi į šį iš­šū­kį, siū­lo­me griež­tin­ti baus­mes as­me­nims, ku­rie pla­ti­na nar­ko­ti­nes ir psi­chot­ro­pi­nes me­džia­gas ne­pil­na­me­čiams, nu­ma­ty­ti, kad as­muo, pla­ti­nęs narkotines medžiagas ne­pil­na­me­čiams, bū­tų bau­džia­mas lais­vės at­ėmi­mu ne nuo trejų iki 12, bet nuo šešerių iki 12 me­tų“, – kalbėjo parlamentaras.

Nors salėje kalbančių prieš tokį siūlymą nebuvo, projektas paramos nesulaukė.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode