Parama dėkojame
Sprogimas

Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl galimo pažeidimo mitologiniame objekte Molėtų rajone

galimoPanevėžio apygardos prokuratūra praėjusį šeštadienį pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo mitologiniame objekte Molėtų rajone, Aigėlų šventvietėje, vadinamoje Šventaragiu.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, tyrimas pradėtas dėl galimo pažeidimo savininkui tvarkant sklypą, kuriame yra kultūros paveldo objektas.

Panevėžio apygardos prokuratūra tyrimą pradėjo viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, jog minėtoje vietovėje esančiame kultūros paveldo objekte – šventvietėje – yra padaryti grubūs pažeidimai.

Naujienų portalas „Delfi“ praėjusią savaitę skelbė, kad privačiame sklype, kuriame yra Molėtų rajone esantis į Kultūros vertybių registrą įtrauktas objektas, sunkiąja technika nustumdytas gruntas, keičiamas reljefas.

Straipsnyje nurodoma, kad buldozeriu sulygintos kapinės, išmėtyti paminkliniai akmenys, nukastas kalnas, sumaišyti kultūriniai sluoksniai, į saugomą teritoriją iškasti grioviai ir atvesta elektra, prie pat ežero ribos pastatyti tualetai, nustumdytas gruntas ir keičiamas reljefas.

Kaip BNS buvo informavęs Kultūros paveldo departamento Veiklos koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Ričardas Dediala, šie statybos darbai nebuvo suderinti nei su departamentu, nei su savivaldybe. Pasak jo, departamento atstovai dukart įspėjo sklypo savininkus darbus nutraukti, bet jie buvo tęsiami, todėl pradėta administracinė teisena.

Anot KPD, iš sklypo savininkų vis dar laukiama paaiškinimų, tačiau į kvietimus tai padaryti kol kas nereaguojama.

Į prokuratūrą su pareiškimu dėl viešojo intereso gynimo minėtame kultūros objekte taip pat kreipėsi ir Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė, ji pateikė analogišką informaciją.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode