Parama dėkojame
NATO oro policijos misiją Lietuvoje perėmė Lenkija, talkins ir prancūzai

peremeNATO oro policijos misiją Lietuvoje ketvirtadienį perėmė Lenkija, savo naikintuvus atsiunčia Prancūzija. 

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose ketvirtadienį vyko NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonija.

„Šiandien NATO oro gynyba yra itin svarbi. Dar Madride NATO šalys susitarė stiprinti savo atgrasymo ir gynybos priemones, įskaitant oro gynybos sritį. Pripažįstame, kad oro gynybos pajėgumai turėtų atlikti svarbesnį vaidmenį užtikrinant Baltijos šalių dangaus saugumą“, – kontingentų pasikeitimo metu teigė krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška, cituojamas pranešime.

Pastaruoju metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse stiprinusios Lenkijos karinės oro pajėgos lieka Lietuvoje ir iš Vengrijos perima misijos vadovavimą.

Lenkams talkinti atvyko Prancūzijos kariai, kurie stiprins misiją su pirmą kartą Lietuvoje dislokuojamais galingiausiais savo šalies naikintuvais.

Lenkijos karinių oro pajėgų kariai Baltijos šalių oro erdvę toliau saugos su keturiais naikintuvais „F-16“, o Prancūzija į Lietuvą pirmą kartą atsiuntė keturis naikintuvus „Rafale“.

Prancūzijos karinės oro pajėgos NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvauja devintą kartą, o šeštą kartą yra dislokuotos Lietuvoje.

Misiją baigiantys Vengrijos kariai oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais naikintuvais „JAS-39 Grippen“.

Misijoje dalyvavo apie 150 karių – lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Anot KAM, Šiauliuose dislokuoti kontingentai misijos metu bendravo su Šiaulių miesto visuomene, priiminėjo moksleivių ir studentų ekskursijas bei dalyvavo miesto renginiuose, teikė paramą Šiaulių miesto kūdikių namams.

NATO oro policijos misijos sustiprinimą iš Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Amaryje su keturiais „Eurofighter“ naikintuvais vykdo Vokietijos karinės oro pajėgos.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode