Sprogimas

Vakarai nenori „išrauti putinizmo“, sako V. Landsbergis

nenoriMinint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, pirmasis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis sako, kad Lietuva atrodo gyvenanti laimingoje taikos salelėje, tačiau jis kritikuoja Vakarus, kurie esą nenori „išrauti putinizmo“.

„Putino karų epocha, kai ji plinta Afrikoje ir įtakoja Ameriką, o Azija anksčiau ar vėliau pasiims to viso bordelio iniciatorę Rusiją, o ši kvaila, klaidingai puola vienintelę savo galimą atramą – Europą, atrodom gyvenantys laimingoje taikos salelėje“, – minėjime prie Signatarų namų teigė V. Landsbergis. 

„Išties, mūsų dar dronais nebombarduoja, dar neužleido milijonų skėrių, ar ne gerai? Galim sau leisti visokias tarpusavio peštynes, nors šių kaip tik reikėtų vengti“, – pridūrė jis. 

V. Landsbergis savo kalboje kritikavo vangius Vakarų veiksmus reaguojant į Rusijos karą Ukrainoje.

„Tegu sau kur nors kariauja pakvaišę našistai, tegul ginasi jų žudomi Ukrainoje, žiūrint lyg iš tolėliau, gal jie dar kurį laiką apgins mus nuo skėrių. Ir Europoje yra pakankamai daug priekvailių, kurie mano, geriau tegu miršta Ukrainai, o kodėl mums rizikuoti savo patogumais“, – teigė V. Landsbergis. 

„Vakarai nenori išrauti putinizmo, kaip kadaise rovė ir buvo užsimoję išrauti hitlerizmą. Ne, tegul putinizmaspabūna, kaip gi mes be Rusijos, o didelis atsakymas tokiems prietrankoms, ateis vienas – jei ne jūs putinizmą, tai putininkai išraus jus. (...) Jeigu nenorime žūti po pasaulio šiukšlių krūva, nutarkime ne žūti, o būti“, – pabrėžė jis. 

Penktadienį Lietuva švenčia Valstybės atkūrimo dieną.

1918 metų vasario 16 dieną Lietuvos Taryba Vilniuje paskelbė atkurianti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode