Sprogimas

Vyriausybė nusprendė nuo kovo uždaryti Lavoriškių ir Raigardo pasienio punktus

pasienioVyriausybė trečiadienį nusprendė nuo kovo uždaryti Lavoriškių ir Raigardo pasienio kontrolės punktus.

Ministrų kabinetui priėmus tokį sprendimą, pasienyje su Baltarusija liks veikti du punktai – Medininkų ir Šalčininkų. Pernai vasarą Lietuva uždarė dar du – Šumsko ir Tverečiaus – pasienio kontrolės punktus.

Vyriausybė taip pat pritarė, kad būtų ribojamas keleivių įlaipinimas ir išlaipinimas Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punkte, taip siekiant spręsti problemą, kai tranzitiniais traukiniais į Kaliningradą vykstantys asmenys išlipa Lietuvoje turėdami bet kokios Europos Sąjungos narės išduotus keliavimui Bendrijoje reikalingus dokumentus.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad siūlymas uždaryti dar du pasienio punktus yra savalaikis ir būtinas, kadangi kaimyninėse valstybėse liko po vieną veikiantį pasienio kontrolės punktą, o Lietuvoje – keturi. Dėl to, anot A. Bilotaitės, padidėjo prekių, transporto ir asmenų srautų judėjimas per Lietuvos ir Baltarusijos pasienio punktus.

„Srautams suvaldyti, kontrabandai užkardyti, tarptautinėms sankcijoms užtikrinti, eismo saugumo rizikai mažinti reikalingi dideli resursai. Šį sprendimą (uždaryti pasienio punktus – BNS) taip pat lėmė rizikos, susijusios su išaugusia Baltarusijos žvalgybos ir saugumo tarnybų veikla prieš Lietuvą ir mūsų piliečius“, – sako A. Bilotaitė.

Be to, Vyriausybė priėmė sprendimą nutraukti pėsčiųjų ir dviratininkų vykimą per Medininkų ir Šalčininkų punktus, taip pat palaipsniui mažinti reguliarų tarptautinį keleivių vežimą autobusais vykdantiems Baltarusijos ir Lietuvos vežėjams išduodamų leidimų skaičių.

Lietuvos institucijos teigia, kad taip siekiama spręsti nacionalinio saugumo, kontrabandos, tarptautinių sankcijų pažeidimų problemas.

Pernai per valstybės sieną su Baltarusija kelių pasienio kontrolės punktuose vykę asmenys tikrinti beveik 3,9 mln. kartų – 25,5 proc. daugiau nei 2022 metais. 66 proc. tikrintų asmenų sudarė Baltarusijos piliečiai.

Lietuvos piliečiai sieną kirto 684 tūkst. kartų – 13,4 proc. mažiau nei 2022 metais, unikalių asmenų skaičius praėjusiais metais siekė beveik 62 tūkst. ir sumažėjo 17,5 procento.

Daugiausia Lietuvos piliečių vyko per Šalčininkų ir Lavoriškių kelių pasienio kontrolės punktus.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode