Parama dėkojame
Kontrolierė: Pakruojo dvaras mamai su vaikais turėjo parduoti šeimos bilietą

pakruojisŠeimos bilieto Pakruojo dvare negalėjusi nusipirkti moteris su dviem savo vaikais patyrė diskriminaciją, nusprendė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Vis dėlto įstaigai tyrimo metu pranešus, kad tokią praktiką pakeitė ir apgailestauja dėl situacijos, tyrimą nuspręsta nutraukti.

Kaip nurodoma sprendime, pareiškėja rugpjūtį norėjo įsigyti pigesnį šeimos bilietą sau ir dviem nepilnametėms dukroms į Pakruojo dvaro vasaros festivalį. Ji kasoje prašė šeimos bilieto, tačiau šis jai nebuvo parduotas – kasininkė atkreipė dėmesį, kad šis bilietas galioja tik dviem suaugusiems ir vienam vaikui.

Dėl to pareiškėjai teko už bilietus sumokėti dviem eurais brangiau.

Dvarą valdanti bendrovė „Pakruojo dvarai“, atsakydama į kontrolieriaus užklausą, teigė, jog apgailestauja nenumatę būdo sklandžiai išspręsti nestandartines situacijas ir patvirtino, jog iš tiesų naudojo dviejų tipų šeimos bilietus, kurie buvo parduodami tik tam tikros sudėties ir amžiaus grupėmis, tačiau pabrėžė, jog jų giminystės ryšių papildomai netikrino ir nesiekė diskriminuoti.

Taip pat dvaro valdytoja nurodė, kad gavusi raštą atnaujino renginių kainodarą, ištaisė klaidą, atsiprašo pareiškėjos ir yra pasirengusi jai kompensuoti susidariusį bilietų skirtumą bei pasiūlė jai su šeima apsilankyti kitame renginyje.

Tarnyba konstatavo, jog pareiškėja patyrė tiesioginę diskriminaciją dėl socialinės padėties, tačiau įvertino, jog lygias galimybes pažeidžiantys veiksmai buvo nutraukti ir tyrimą nutraukė.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode