Sprogimas

Poetas Levas Rubinšteinas, vienas svarbiausių sovietinio pogrindžio literatūros scenos veikėjų, vėliau protestavęs prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai jį partrenkė automobilis, sekmadienį pranešė jo dukra.

L. Rubinšteinas laikomas vienu iš Rusijos konceptualistų judėjimo, literatūrinio avangardo, kuris XX amžiaus 8–9 dešimtmetyje tyčiojosi iš oficialios socialistinio realizmo doktrinos, įkūrėjų.

„Šiandien mirė mano tėtis Levas Rubinšteinas“, – parašė jo dukra Marija tinklaraštyje „LiveJournal“. Šį jos pranešimą cituoja Rusijos žiniasklaida.

Sausio 8 dieną Maskvoje 76 metų vyrą partrenkė automobilis. Jis buvo paguldytas į ligoninę sunkios būklės.

Maskvos transporto departamentas teigė, kad „vairuotojas nesulėtino automobilio greičio“, kai L. Rubinšteinas ėjo per gatvę.

Pirminiais duomenimis, L. Rubinšteiną partrenkęs vairuotojas per 12 mėnesių buvo padaręs 19 kelių eismo taisyklių pažeidimų, teigė departamentas.

Institucijos pradėjo tyrimą dėl šios avarijos, pridūrė jis.

Poetas buvo sukūręs savotišką žanrą, kažką tarpinio tarp poezijos ir teatro, rašydamas trumpus sakinius ant perforuotų kortelių ir skaitydamas „kartotekos eilėraščius“ scenoje.

Kasdienis bibliotekininko darbas ir sovietmečio biurokratija įkvėpė jo pasirodymus, kuriuose derėdavo absurdo komedija ir improvizacija.

Žlugus SSRS, jis labai išgarsėjo, o jo kūryba buvo plačiai leidžiama stambiausių leidyklų.

L. Rubinšteinas buvo atvirai priešiškas V. Putino vyriausybei ir reguliariai protestavo prieš Kremliaus vykdomas represijas ir žmogaus teisių pažeidimus.

V. Putinui pradėjus plataus masto karą Ukrainoje, L. Rubinšteinas kartu su kitais žinomais rašytojais pasirašė atvirą laišką, kuriame pasmerkė karą, kurį pavadino nusikalstamu, ir Kremliaus melą.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode