Parama dėkojame
Sprogimas

2023 m. nužudyta 20 sielovadininkų

bazkryzius„Fides“ paskelbė tikinčiųjų sąrašą, kurie 2023 m. tikėjimą paliudijo savo gyvybės kaina.

Los Andželo vyskupas augziliaras Davidas O‘Connellis – tarp dvidešimties pastoraciją vykdžiusių asmenų, nužudytų 2023 m. Vasario mėnesį 18 d. vyskupą nušovė jo namų tvarkytojos vyras.

2023 m. žuvo dviem sielovadininkais daugiau nei 2022 m., tai liudija, kaip pasaulyje toliau liejamas kunigų, vienuolių, pasauliečių kraujas, kurie vykdo savo sielovadinę veiklą ar liudija tikėjimą. Kaip kasmet, metų pabaigoje agentūra „Fides“ surinko duomenis, kurie dar kartą parodo, kad Afrikos žemynas  liūdnai pirmauja aukų skaičiumi – kaip ir pernai, čia gyvenimą prarado 9 tikėjimo liudytojai. Amerikos žemyne gyvybę paaukojo 6 sielovadininkai, Azijoje – keturi (2022 m. Azijoje buvo užregistruota tik viena auka). Europoje užfiksuotas vienas atvejis – Ispanijoje, Kadiso provincijoje jaunas marokietis mačete nužudė zakristijoną.

„Fides“ ataskaitoje rašoma, kad daugumai atvejų būdinga tai, jog nužudytieji sielovados darbuotojai gyveno normalų gyvenimą, jie nevykdė išskirtinės, sensacingos veiklos, nenuveikė žygdarbių. Ne dėl savo kaltės jie  tapo pagrobimų, teroro aktų aukomis, pakliuvo į apšaudymus ar smurtines situacijas. Nieko išskirtinio, tačiau visi stengėsi liudyti Evangeliją savo kasdieniame gyvenime. Kaip popiežius Pranciškus pabrėžė gruodžio 26 d., minint kankinį šv. Steponą, kad dar ir šiandien yra daugybė kenčiančių ir mirštančių, kad paliudytų Jėzų.

Tai paliudijo aštuoni kunigai (penki Afrikoje, trys Amerikoje) ir du vienuoliai Afrikoje, nužudyti 2023 m. Šalia jų – seminaristas ir novicijus, nužudyti Afrikoje. Daugiausiai pasauliečių prarado gyvybes Azijoje – dvi sielovadininkės buvo nužudytos Filipinuose per išpuolį katalikų universiteto sporto salėje, dvi Palestinoje – snaiperis nušovė Gazos Motinos Teresės seserų vienuolyno virėją ir jos motiną, kuri norėjo jai padėti. Ispanijoje nužudytas zakristijonas irgi buvo pasaulietis, iš pasalų nužudytos dvi katechetės Meksikoje, kuri aprauda ir dviejų kunigų mirtį. Meksika kartu su Nigerija užima aukščiausią vietą nužudymų skaičiumi – abiejose šalyse nužudyta po keturis sielovadininkus.

Nuo 2001 m. nužudyti 564 sielovadininkai, tačiau agentūra „Fides“ pradėjo rinkti duomenis jau 1980 m. Pasak agentūros ataskaitų, nuo 1980 iki 1989 m. smurtinę mirtį patyrė 115 misionierių, nuo 1990 iki 2000 – 640 aukų, iš jų 248 Ruandoje per 1994 m. genocidą, sukruvinusį šią šalį. Nuo 1980 m. pasaulyje nužudyti 1283 sielovados darbuotojai.

Budas.lt nuotr.

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode